Superklassikern är ett event som jag har planerat de senaste 4 månaderna. På lördag morgon kommer jag starta med Vasaloppet. Samma dygn avslutar jag med Lidingöloppet där jag beräknas gå i mål cirka 20:30. Önska mig gärna lycka till. Det behöver jag!

  • 01:30 – 06:10 Vasaloppet, 4:40 h
  • 06:10 – 07:00 Bil till Vansbro, 50 min
  • 07:00 – 08:00 Vansbrosimmet 1h
  • 08:00 – 09:15 Helikopter till Motala
  • 09:44 – 16:44 Vätternrundan 7h
  • 16:45 – 18:05 Helikopter till Lidingö
  • 18:05 – 20:30 Lidingöloppet 2h 25min

Superklassikern är en del av mitt företag som jag håller på att starta. Eventet kommer att säljas i paket till privatpersoner. Mer om detta finner ni på min hemsida om några dagar.

19 Comments

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *